Мініфлебектомія

Консервативне медикаментозне лікування варикозного розширення вен чи тромбофлебіту, і навіть носіння компресійної білизни які завжди дає бажаний результат. У такі моменти лікарі рекомендують вилікувати захворювання за допомогою оперативного втручання, щоб позбутися варикозу радикальнішим способом.

Однією з найпростіших, але високоефективних операцій є мініфлебектомія, що відноситься до категорії малоінвазивних процедур. Це означає, що для проведення операції немає необхідності у введенні загального наркозу, а пацієнти зможуть позбавитися хвороби, не проходячи тривалої реабілітації. Таким чином, практично відразу після хірургічного лікування можна повернутися до звичного способу життя без будь-яких обмежень.

Про процедуру

Мініфлебектомія – це малоінвазивна операція, під час якої через проколи чи невеликі розрізи видаляють варикозні вени. На відміну від класичної флебектомії, операцію проводять амбулаторно під місцевою анестезією, після неї на шкірі не залишається рубців. Пацієнтам не слід залишатися під наглядом лікарів у стаціонарі.

Переваги мініфлебектомії

Процедура проводиться під місцевою анестезією.

Немає потреби у госпіталізації та окремому спостереженні лікарів..

Мінімальний дискомфорт. Вже за годину після операції пацієнт може йти додому.

Можливість лікувати обидві ноги одночасно.

Пацієнти добре переносять операцію. Ризик ускладнень зведено до мінімуму.

Повне видалення уражених судин.

Немає вікових обмежень щодо проведення.

Як проводиться мініфлебектомія?

Хірургічне втручання має на увазі невеликий прокол, після чого лікар за допомогою спеціального гачка витягує уражену вену та видаляє її. Зазначимо, що процедура проводиться під місцевою анестезією, а шкіра при цьому не травмується, завдяки чому не залишається рубців. Переважна більшість пацієнтів після операції відзначають відсутність рецидиву варикозу надалі. Процедура вважається безболісною та безпечною, а результат після мініфлебектомії помітний майже відразу. Час проведення процедури в основному займає до 40 хвилин. Щоб провести операцію точно та грамотно, хірурги використовуються позиціонування з використанням УЗД – так вони можуть визначити місце розташування уражених вен. Після завершення процедури лікарі заклеюють місця проколів пластиром. У деяких випадках може проводитися комбінована операція, що поєднує в собі ендоваскулярну лазерну коагуляцію та класичну мініфлебектомію – таким чином вдається досягти більш стабільного та якісного результату.

Найменування послуги Ціна
Мініфлебектомія від 14900 грн.

У яких випадках слід проводити операцію?

Процедура показана у випадках, коли у пацієнта спостерігаються такі захворювання:

  • Варикоз.
  • Тромбофлебіт.
  • Посттромбофлебическая болезнь.

Хоча мініфлебектомія і вважається малоінвазивним способом хірургічного втручання, вона все одно є радикальним методом лікування варикозного розширення вен. Операція призначається лише після ретельного візуального огляду флебологом, збору анамнезу у пацієнта, а також проведення діагностичних досліджень. Діагностика – це найважливіший етап підбору правильного лікування для пацієнта, що проводиться обов’язково.
Також у мініфлебектомії немає фіксованої ціни, оскільки вона залежить від обсягу ураження вен та складності операції.

Підготовка до операції

Для початку слід записатися на консультацію до флеболога у Києві. У момент прийому лікар поговорить з вами та обговорить усі нюанси, а також проведе ретельний візуальний огляд та УЗДС. Потім потрібно буде пройти діагностику, щоб поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.
Необхідно пройти такі види дослідження:

  • Коагулограму.
  • Загальні аналізи сечі та крові, б/г.
  • ЕКГ.
  • УЗД.

Для підтвердження діагнозу можуть також призначатися функціональні проби. Враховуючи особливості проведення мініфлебектомії, особливої ​​підготовки до процедури не потрібно.

Реабілітація та відновлення – що потрібно робити у післяопераційному періоді?

У реабілітаційний період після мініфлебектомії потрібно дотримуватися кількох нескладних рекомендацій лікаря.
Протягом години після операції ми спостерігаємо за пацієнтом може залишити медичний заклад та вирушити додому. При цьому потрібно дотримуватися ранньої активізації: більше ходити і займатися лікувальною фізкультурою. Двигуна активність сприяє покращенню кровотоку та попередженню появи кров’яних згустків. Якщо нехтувати рекомендаціями лікаря після хірургічного втручання, на ногах можуть з’явитися характерні болючі ущільнення, які потрібно додатково прибирати протягом місяця за допомогою фізіотерапії. Після операції можуть залишитися невеликі гематоми, що гояться за 7-10 днів. Перші три дні необхідно носити асептичну пов’язку, а потім прийти до клініки для перев’язування. Перші чотири тижні потрібно носити компресійні панчохи протягом дня, а на ніч її можна знімати.
Післяопераційний період має на увазі кілька заборон. На перший місяць заборонено:

  • Відвідувати сауну та лазню.
  • Приймати гарячу ванну.
  • Піднімати тяжкості.

Якщо робота не передбачає великої фізичної праці, до неї можна повернутися вже через три дні. Також рекомендується спостерігатись у флеболога протягом року з моменту проведення процедури.
Пацієнтам важливо пам’ятати, що не можна самостійно вибрати бажаний собі вид хірургічного втручання. Спочатку проводяться консультації у флеболога та ряд діагностичних досліджень, після чого лікар підбирає найефективніший метод лікування.

Чому варто проводити лікування у мене

Ковальчук Володимир Миколайович,
лікар-судинний хірург, флеболог.

Провів 5000+ успішних операцій.

15 років успішно проводжу шунтуючі операції з реконструкції артерій

Практика у Німеччині та Туреччині.

Беруся за найважчі випадки реконструкції артерій, навіть тоді, коли інші хірурги розводять руками.

Сформував команду спеціалістів, з якою працюю вже понад 8 років

Ви не доплачуватимете за гучний бренд клініки

“Гарний лікар – той лікар, який вміє лікувати захворювання з урахуванням індивідуальних особливостей організму”