Атеросклероз
Якщо вчасно виявити проблему і вчасно провести операцію — сприятливий прогноз спостерігається у 95% випадках.
Записатися на консультацію
Даю згоду на опрацювання своїх даних.
Лікування атеросклерозу нижніх кінцівок
Атеросклероз – це хронічне захворювання, у якому на стінках судин утворюються атеросклеротичні бляшки з холестерину. В результаті звужуються артерії, за рахунок яких органи та тканини одержують поживні речовини та кисень. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, надходження крові може припинитись повністю, а також це може призвести до тромбозу.
На виникнення захворювання може впливати безліч факторів, проте саме відкладення холестерину на стінках судин відбувається через порушення ліпідного обміну – сукупності процесів, пов’язаних із всмоктуванням та перетравленням нейтральних жирів. За статистикою хвороба частіше з’являється у чоловіків середнього та літнього віку, однак у групі ризику перебувають і жінки.
Симптоми атеросклерозу
У захворювання нижніх кінцівок існує кілька основних симптомів:
• Біль при незначних фізичних навантаженнях або стан спокою.
• Зміна природного кольору шкіри.
• Оніміння, мурашки, свербіж.
• Замерзання ніг та відчуття холоду.
• Помітне випадання волосся у районі гомілки.
• Утворення трофічних виразок (довго незагоєних ран).
З появою одного з симптомів слід негайно записатися на консультацію до лікаря для своєчасної діагностики та лікування захворювання
Які чинники впливають виникнення атеросклерозу?
На появу хвороби впливає безліч факторів, основними з яких є:
- Куріння, надмірне вживання алкоголю та інші шкідливі звички.
- Наявність цукрового діабету.
- Ожиріння та незбалансоване харчування.
- Малорухливий спосіб життя.
- Наявність артеріальної гіпертензії.
- Спадкова схильність
- Емоційна перенапруга, а також інші складні психоемоційні стани.
Найменування послуги | Ціна | |
---|---|---|
Атеросклероз шунтування | від 45000 грн. |
Лікування судин ніг при атеросклерозі
Лікування атеросклерозу судин нижніх кінцівок може бути консервативним та оперативним.
Консервативно
Консервативне лікування призначається на ранніх стадіях захворювання, коли немає потреби у хірургічному втручанні. При цьому виключаються всі фактори ризику, які можуть сприяти розвитку захворювання, а також призначаються лікарські препарати.
Оперативно
Оперативне лікування необхідне більш пізніх стадіях атеросклерозу. Для початку лікар виявляє локалізацію вогнища захворювання, а також оцінює характер та поширеність. Потім підбирається метод хірургічного втручання.
Існує три способи лікування:
Шунтування/Протезування
Створення нової судини з власної артерії /вени пацієнта або штучної судини (шунта) в обхід закупореної частини артерії. Уражену артерію у своїй не видаляють з організму.
Стентування судин
Установка стенту – спеціального каркаса, який міститься у місце звуження артерії та забезпечує розширення ураженої ділянки.
Ендартеректомія
Видалення бляшок, що викликають різке утворення непрохідності крові в артерії за допомогою невеликого розрізу судини. Після цього артерію зашивають за допомогою синтетичної/аутовенозної латки або судинного шва.
Зазначимо, що перед хірургічним втручанням потрібна обов’язкова діагностика захворювання. Це необхідно для точного визначення ступеня ураження різних ділянок судинної системи.
Отримані дані дозволять підібрати для пацієнта правильний та ефективний метод лікування. Також у деяких випадках може знадобитися гібридна операція, яка передбачає використання кілька перерахованих вище оперативних методів.
Як відбувається реабілітація пацієнта?
- Щоденний огляд та перев’язки.
- Прийом лікарських засобів.
- Контроль загального стану здоров’я.
- Лікувальна гімнастика.
- Підбір режиму та раціону харчування..
- Масаж.
- Психологічна допомога (якщо буде потрібно).
Після операції пацієнту деякий час необхідно перебувати у стаціонарі під наглядом лікарів. У цей період для хворого в індивідуальному порядку підбирається реабілітаційний комплекс, до якого входять:
Програма реабілітації спрямована на фізіологічне та психологічне відновлення пацієнта. При цьому хворий практично відразу після операції може доглядати себе без сторонньої допомоги. Зі стаціонару виписують вже на 3-7-й день після операції, а шви знімають на 10-14-й. Також лікар дає необхідні рекомендації, яких слід дотримуватись надалі.
Лікування аневризми
Аневризм – це патологічне розширення стінки судини з подальшим її витонченням. Якщо вчасно не діагностувати захворювання та не зайнятися лікуванням, аневризм може розірватися, викликавши внутрішню артеріальну кровотечу. Нерідко це призводить до летальних наслідків. Також аневризм може призвести до недокрів’я і тромбозу.
Способи лікування аневризми
Перед призначенням лікування аневризми необхідно провести діагностику захворювання, щоб обрати найбільш підходящий метод. Лікування може бути консервативним чи оперативним – це залежить від прогресування аневризми.
Консервативне лікування передбачає прийом препаратів, що розріджують, які перешкоджають розвитку тромбозу, а також медикаментів, що знижують рівень холестерину. Контролює артеріальний тиск і профілактику запорів, обмежує фізичні навантаження.
Хірургічне втручання потрібно у таких випадках:
- Діаметр ураженої ділянки артерії вдвічі більший за норму;
- Діаметр розширеної ділянки судини не є кретичним, але його стінки витончені.
Найчастіше хірургами використовується метод лікування, що передбачає видалення ураженої ділянки та її заміною на синтетичний протез. Однак іноді може використовуватися й інший спосіб лікування, який передбачає використання стент-графта, який встановлюється всередину збільшеної артерії та зміцнює її стінки.
Чому варто проводити лікування у мене
Ковальчук Володимир Миколайович,
лікар-судинний хірург, флеболог.
Провів 5000+ успішних операцій.
15 років успішно проводжу шунтуючі операції з реконструкції артерій
Практика у Німеччині та Туреччині.
Беруся за найважчі випадки реконструкції артерій, навіть тоді, коли інші хірурги розводять руками.
Сформував команду спеціалістів, з якою працюю вже понад 8 років
Ви не доплачуватимете за гучний бренд клініки
“Гарний лікар – той лікар, який вміє лікувати захворювання з урахуванням індивідуальних особливостей організму”
Обговорити з лікарем
Даю згоду на опрацювання своїх даних.